Kantoni Saint-Sever

kanton në Francë

Kantoni Saint-Sever (frëngjisht: Canton de Saint-Sever) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sever. Ka sipërfaqe 202.73 km2 dhe popullsi 9860 banorë.

Kantoni Saint-Sever
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.860

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Sever aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto