Kantoni Saintes-Est

kanton në Francë

Kantoni Saintes-Est (frëngjisht: Canton de Saintes-Est) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saintes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14019 banorë.

Kantoni Saintes-Est
kanton
Popullsia
 • Total14.019

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saintes-Est aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Jean-Yves Quéré

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto