Kantoni Saintes-Ouest

kanton në Francë

Kantoni Saintes-Ouest (frëngjisht: Canton de Saintes-Ouest) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saintes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17251 banorë.

Kantoni Saintes-Ouest
kanton
Popullsia
 • Total17.251

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saintes-Ouest aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto