Kantoni Thônes

kanton në Francë

Kantoni Thônes (frëngjisht: Canton de Thônes) është një kantondepartamentin Haute-Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thônes. Ka sipërfaqe 298.53km2 dhe popullsi 13502 banorë.

Kantoni Thônes
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.502

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Thônes aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto