Kantoni Thueyts

kanton në Francë


Kantoni Thueyts (frëngjisht: Canton de Thueyts) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thueyts. Ka sipërfaqe 215.54km2 dhe popullsi 7741 banorë.

Kantoni Thueyts
Canton de Thueyts
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Thueyts
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 215,54 km2
Popullsia 7.741 banorë 2009
Dendësia 35,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 723
Kantoni Thueyts – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Thueyts aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto