Kantoni Toulouse-15

kanton në Francë

Kantoni Toulouse-15 (frëngjisht: Canton de Toulouse-15) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulouse-15. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 51774 banorë.

Kantoni Toulouse-15
kanton
Popullsia
 • Total51.774

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Toulouse-15 aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto