Kantoni Villefranche-de-Rouergue

kanton në Francë

Kantoni Villefranche-de-Rouergue (frëngjisht: Canton de Villefranche-de-Rouergue) është një kantondepartamentin Aveyron, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villefranche-de-Rouergue. Ka sipërfaqe 199.4km2 dhe popullsi 16055 banorë.

Kantoni Villefranche-de-Rouergue
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.055

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Villefranche-de-Rouergue aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto