Kirsten Dunst

aktore amerikane


Kirsten Caroline Dunst lindi më 30 prill 1982Point Pleasant, New Jersey, ShBA. Është një aktore amerikane.

Kirsten Dunst
Kirsten Dunst by David Shankbone.jpg
Kirsten Dunst
(foto: David Shankbone)
Informacione personale
Vendlindja Point Pleasant, New Jersey, ShBA
Role të shquar Mary Jane Watson në Spider-Man, Spider-Man 2 dhe Spider-Man 3
Kombësia Amerikane

ShpërblimeRedakto

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.