Njësia administrative Qendër, Tepelenë

(Përcjellë nga Komuna Qendër (Tepelenë))

Koordinatat: 40°10′V 20°12′L / 40.16°V 20.2°L / 40.16; 20.2

Njësia administrative Qendër, Tepelenë
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Gjirokastrës
Rrethi Rrethi i Tepelenës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Qendër është një njësi administrative në Rrethin e TepelenësShqipëri që me reformën territoriale të vitit 2015[1]. Sipas censusit të vitit 2011 popullsia numëron 3179 banorë.

VendbanimetRedakto

Kjo njësi administrative përbëhet nga fshatrat Dukaj, Salari, Turan, Mamaj, Veliqot, Bënçë, Dragot, Beçisht, Mezhgoran, Peshtan, Hormovë, Lekël, Kodër dhe Luzat[1].

ReferimetRedakto

  1. ^ a b "Ligji nr. 115/2014" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 16 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edheRedakto