Mezhgorani

fshat të Shqipëri
Flag of Albania.svg Mezhgorani
Noimage.png
Emri: Mezhgorani
Qarku: Qarku i Gjirokastrës
Rethi: Rrethi i Tepelenës
Komuna: -
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Mezhgorani është një fshat në njësinë administrative QendërQarkut të Gjirokastrës, në krahinën etnografike të Labërisë.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto