Njësia administrative Qendër, Tepelenë

40°10′N 20°12′E / 40.16°N 20.2°E / 40.16; 20.2

Njësia administrative Qendër, Tepelenë

Komuna Qendër është një njësi administrative në Rrethin e TepelenësShqipëri që me reformën territoriale të vitit 2015[1]. Sipas censusit të vitit 2011 popullsia numëron 3179 banorë.

Vendbanimet Redakto

Kjo njësi administrative përbëhet nga fshatrat Dukaj, Salari, Turan, Mamaj, Veliqot, Bënçë, Dragot, Beçisht, Mezhgoran, Peshtan, Hormovë, Lekël, Kodër dhe Luzat[1].

Referime Redakto

  1. ^ a b "Ligji nr. 115/2014" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 16 shkurt 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe Redakto