Kur hidheshin themelet është film shqiptar i vitit 1978 me regji nga Vladimir Prifti dhe skenar nga Kolë Jakova.

Aktorët dhe roletRedakto

  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.