Laconi (Làconi) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 124.75 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 555 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.878 banorë[2].

Laconi
Panorama di Laconi.JPG
Population
 • Total1,878
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Laconi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale