Lugano është qytet në Zvicër.

Lugano
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 70.580 banorë

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

Arsimi dhe kulturaRedakto

SportiRedakto

NgjarjetRedakto

TransportiRedakto

TurizmiRedakto

Shih edheRedakto

Liqeni Lugano

Lidhje të jashtmeRedakto