Modolo (Mòdolo) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 2.47 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 134 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 168 banorë[2].

 Modolo
Qytet
noform
Pamje nga Modolo
Vendndodhja
 Modolo is located in Itali
 Modolo
 Modolo
40°16′30″V 8°31′48″L / 40.275°V 8.530°L / 40.275; 8.530Koordinatat: 40°16′30″V 8°31′48″L / 40.275°V 8.530°L / 40.275; 8.530
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.47 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08019
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Modolo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale