Monastir (Muristèni) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.79 km² [2], dhe gjendet në lartësi mbidetare 81 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.567 banorë[3].

Monastir
Popullsia
 • Total4,567
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  3. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Monastir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale