Nothing Suits Me Like a Suit

"Nothing Suits Me Like a Suit" është një këngë e interpretuar nga Neil Patrick Harris dhe kastit të serialit komedi How I Met Your Mother nga episodi i 100-të "Girls Versus Suits". Carter Bays dhe Craig Thomas u nominuan për Primetime Emmy Award për Muzikë dhe Tekste të Jashtëzakonshme Origjinale për shkrimin e këngës.[1]

"Nothing Suits Me Like a Suit"
Këngë nga Neil Patrick Harris dhe aktorët e How I Met Your Mother
Publikimi 5 janar 2010
Zhanri Show tune
Gjatësia 2:50
Tekstshkrues Carter Bays, Craig Thomas

SfondiRedakto

Kënga u shfaq premierë në episodin e 100-të të How I Met Your Mother, "Girls Versus Suits" (sezoni 5, episodi 12) në një sekuencë ëndrrash, ku personazhi i Harris, Barney Stinson, mendon nëse do të mbajë koleksionin e tij të kostumeve apo të vazhdojë të shohë banakieren tërheqëse me të cilën do të lidhej. Episodi u shfaq premierë më 11 janar 2010, me këngën që doli të nesërmen. Stacy Keibler luajti si mysafir në këtë episod. Numri muzikor paraqiti 65 valltarë dhe një orkestër me 50 pjesë dhe u koreografua nga Zach Woodlee (Glee).[2]

Performanca e grafikutRedakto

Kënga arriti kulmin në #50 në UK Singles Chart. Në Kanada, kënga arriti kulmin në 76 në Hot Canadian 100.  

ListatRedakto

Listat Pozicionimi
Australian ARIA Charts 113 
Austrian iTunes Charts
Canadian Hot 100 76 
UK Singles Chart 50 

PersoneliRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "62nd Primetime Emmy Award Nominations". CBS News (në anglisht). 8 korrik 2010. Marrë më 2014-04-21.
  2. ^ Marsi, Steve (16 dhjetor 2009). "How I Met Your Mother Readies For Musical 100th Episode". TV Fanatic (në anglisht). Marrë më 2012-09-11.

Lidhje të jashtmeRedakto