Nughedu Santa Vittoria

komunë italian

Nughedu Santa Vittoria (Nughèdu Santa Itòria) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 28.57 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 496 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 485 banorë[2].

 Nughedu Santa Vittoria
Qytet
noform
Pamje nga Nughedu Santa Vittoria
Vendndodhja
 Nughedu Santa Vittoria is located in Itali
 Nughedu Santa Vittoria
 Nughedu Santa Vittoria
40°06′04″V 8°57′04″L / 40.101°V 8.951°L / 40.101; 8.951Koordinatat: 40°06′04″V 8°57′04″L / 40.101°V 8.951°L / 40.101; 8.951
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.57 km2
Lartësia 496 m (m.n.d.)
Popullsia 485 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09080
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto