Nuragus (Nuràgus) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 19.9 km² [2], dhe gjendet në lartësi mbidetare 359 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 913 banorë[3].

Nuragus
Nuragus - Costume tradizionale (06).JPG
Popullsia
 • Total913
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  3. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Nuragus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale