Informatat e filmit
{{{FOTO}}}
Titulli shqip: Nusja dhe Paragjykime
Titulli origjinal: Bride and Prejudice
Shteti i prodhimit: ShBA & India
Viti i prodhimit: 2004
Gjatja (PAL-DVD): 122 minuta
Gjuha origjinale: Anglisht, Pungjabi & Hindish
Studio: Miramax
Zhanri: Dramë, Romancë dhe Muzikël
Premiera (Kino/Video): 6 tetor 2004
Për moshën: 6
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: 7 Milion $
Fitimi: 7,1 Milion $
Realizues teknik
Regjia: Gurinder Chadha
Autori: Jane Austen - Pride and Prejudice
Gurinder Chadha
Producenti: Gurinder Chadha
Kompozitori: Anu Malik
Craig Pruess
Kamermani: Santosh Sivan
Prerja: Justin Krish
Interpretojnë
Në kllapa janë rolet origjinal të librës.
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


Bride and Prejudice është një film nga India dhe Anglia2004 u prodhua sipas romanitJane Austen - Pride and Prejudice.

Ky film u transmetua në gjuhën shqipe, nën titullin Nusja dhe Paragjykime.

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.