One Piece: Ushtari Gjigant Mekanik i Kalasë së Karakurit

film

One Piece: Ushtari Gjigant Mekanik i Kalasë së Karakurit (Japonisht: ONE PIECE カラクリ城のメカ巨兵 Wan Pisu Karakuri-jō no meka kyohei) është filmi i shtatë i bazuar në anime dhe manga One Piece i lëshuar në kinema në mars 2006.

One Piece: Ushtari Gjigant Mekanik i Kalasë së Karakurit
Regjia ngaKōnosuke Uda
Shkruar ngaAtsutoshi Umezawa
Bazuar nëOne Piece nga Eiichiro Oda
ProdhuesiToei Animation
LuajnëMayumi Tanaka
Kazuya Nakai
Akemi Okamura
Kappei Yamaguchi
Hiroaki Hirata
Kazue Ikura
Yuriko Yamaguchi
MuzikaKohei Tanaka
Production
company
Shpërndarë ngaToei Company
Data e publikimit
4 mars 2006
Kohëzgjatja
94 minuta
ShtetiJaponia
GjuhaJaponisht

PërmbledhjaRedakto

Pasi kanë gjetur një arkë thesari nga një anije që po fundoset, Piratët e Kapelës së Kashtës mezi presin të shohin se çfarë pasurie i pret brenda. Në vend të thesarit, ata nxorrën një grua të moshuar. E shqetësuar për t'u kthyer në shtëpi (dhe për të shmangur zemërimin e Namit për shkak se e hodhi thesarin më parë në arkë), zonja e vjetër ofron një shpërblim të madh thesari nëse ekuipazhi do ta kthejë atë në shtëpinë e saj në ishullin Mecha. Legjenda e saj e Kurorës së Artë tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Luffy nuhat aventura, kështu që ekuipazhi nuk ka zgjidhje tjetër. Në një ishull plot me shpikje të mahnitshme, ekuipazhi do të testojë aftësitë e tyre për zgjidhjen e enigmave - dhe instinktin e Luffy - për të zgjidhur misterin e ishullit Mecha dhe thesarit të tij.

DublimiRedakto

Personazhi Dublimi në japonisht
Monkey D. Luffy Mayumi Tanaka
Roronoa Zoro Kazuya Nakai
Nami Akemi Okamura
Usopp Kappei Yamaguchi
Sanji Hiroaki Hirata
Tony Tony Chopper Kazue Ikura
Nico Robin Yuriko Yamaguchi
Doktor Ratchet Gori Inagaki
Gjeneral Maji Kōji Katō
Kolonel Honiki Keiichi Yamamoto
Roba Hisako Kyōda
Gonzo Takeshi Aono