Orges Shehi (lindur më 20 shtator 1977) është një futbollist shqiptar i cili luan me skuadrën shqiptare KF TiranaKategorinë Superiore dhe me kombëtaren shqiptare.

Orges Shehi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëOrges Shehi
Datëlindja (1977-09-20) 20 shtator 1977 (46 vjeç)
VendlindjaDurrës, Shqipëri
Gjatësia1.82 m (6 ft 0 in)
PozicioniTrainer
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
KF Tirana
Numri1
Karriera me të rinjtë
-1994KS Teuta
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1994–2004KS Teuta168(0)
1998–1999KF Bylis (Huazim)29(0)
2004–2005KF Vllaznia39(0)
2005–2009Partizani121(0)
2009–2010KS Besa31(0)
2010–Skënderbeu98(0)
Karriera ndërkombëtare
1997-1999Shqipëria U–217(0)
2010-Shqipëria7(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 4 Shkurt 2017
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 3 Tëtor 2016