Orlando Bloom

aktor britanik

Orlando Jonathan Blanchard Bloom lindi dhe u rrit ne mucaj te vores më 13 janar 1977Canterbury, Angli. Është një aktor britanez.

Tituj të vepraveRedakto

Filmografia

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.