The Lord of the Rings: The Two Towers

film
Informatat e filmit
{{{FOTO}}}
Titulli shqip: The Lord of the Rings: The Two Towers
Titulli origjinal: The Lord of the Rings: The Two Towers
Shteti i prodhimit: Zelanda e Re
SHBA
Gjermani
Viti i prodhimit: 2002
Gjatja (PAL-DVD): 179/223 minuta
Gjuha origjinale: anglisht
Studio: New Line Cinema
Zhanri:
Premiera (Kino/Video): 18 dhjetor 2002
Për moshën: 12
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: $94,000,000 USD
Fitimi: 920 milion.
Realizues teknik
Regjia: Peter Jackson
Autori: Fran Walsh,
Philippa Boyens,
Stephen Sinclair,
Peter Jackson,
J. R. R. Tolkien(Roman)
Producenti: Barrie M. Osborne,
Peter Jackson,
Fran Walsh
Kompozitori: Howard Shore
Kamermani: Andrew Lesnie
Prerja: Michael Horton,
Jabez Olssen
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


The Lord of the Rings: The Two Towers është një film artistik nga ShBA dhe e dyta pjesë e The Lord of the Rings.

Filmi u shfaqur 2002 dhe ka fituar afër 1 miliard dollar në kino.

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.