Viggo Mortensen

aktor amerikan

Viggo Peter Mortensen lindi më 20 tetor 1958New York City, New York. Është një aktor, fotograf, poet, piktor dhe muzikant amerikan.

Viggo Mortensen
Viggo Mortensen B (2020).jpg
U lind në
Viggo Peter Mortensen

(1958-10-20) 20 Tetor, 1958 (64 vjeç)
KombësiaAmerikan

Në të gjithë botën u bë ai i njohur me rolin e Aragorn në xhirimin e Kryezoti i unazave.

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.