Sir Ian Murray McKellen CBE lindi më 25 maj 1939Burnley, Lancashire, Angli, është një aktor britanez i filmit dhe teatrit.

Ian McKellen

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Ian McKellen – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.