Emri im është dhënë Eivind Gustav Hoel, dhe unë isha lindur në Bergen, Norvegjia më 3 janar 1964. I kam të dini Wikipedia në Vjeshtë 2006, dhe kanë qenë një përdorues aktiv dhe kontribues që atëherë. Projektet e mia të mëdha janë anglisht, dhe dy norvegjisht (Bokmål dhe Nynorsk) wikis, dhe më pak punoj në suedishtja, danishtja dhe gjermanisht botimet.

Wikipedia:Babel
sq-0 Ky përdorues nuk kupton shqip (ose kupton me vështirësi).
no Denne brukeren har norsk som morsmål.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
da-2 Denne brugers kendskab til dansk er på mellemniveau.
nn-2 Denne brukaren kan ganske godt norsk (nynorsk).
sv-2 Denna användare har kunskaper på mellannivå i svenska.
de-1 Dieser Benutzer hat grundlegende Deutschkenntnisse.