Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Amaro. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Tung

urime se ke bere nje pune te mire Do te ishte mire qe te kisht edhe ndonje fjalese si te shkohet deri atje.

Psh dikur kam dashur te shoh nje ure prej guri ne rrugen nga rrogozhina para se ti afrohesh bradashehsit. diku hytet ne nje qyteze dhe duhet te kete nje stacion trenei dhe pastaj kalohetper tek ura gjithmone nga krahu i majte kur vjen nga rrogozhina tung--Papa-Zhuli 14 Dhjetor 2009 17:28 (CET)

VërejtjeRedakto

Mos i largo stampat e mirëmbajtjes ! --Cradel 29 Dhjetor 2009 18:42 (CET)

Kjo është vërejtja e dytë: mos i largo stampat e mirëmbajtjes --Cradel 2 Janar 2010 21:56 (CET)

Veshjet tradicionale shqiptareRedakto

Tung, Shih http://grosmario.angelfire.com kliko "albanian clothes" ku shkaktova disa fotografie...

--Mario CUSENZA 11 Janar 2010 00:22 (CET)

Poezi&ProzaRedakto

Të lutem mos i posto poezitë ose prozat në Wikipedia, por shiko këtë projekt. Artikulli me poezi u gris.--Liridon 20 Shkurt 2010 20:05 (CET)

Vërejtje

Për herë të dytë po të them se nuk lejon artikujt e tipit poezi, prozë, dramë, tregim dhe të tjera të këtij lloji.Nëse dëshiron kjo është e mundshme në këtë projekt.--Liridon 21 Shkurt 2010 00:01 (CET)

Janë grisur artikujt : Mullixhiu, URTËSIA E PLAKUT, Doktori (tregim).--Liridon 21 Shkurt 2010 00:04 (CET)

SkedaRedakto

Ju lutem zotri, kur ju do të ngarkoni një skedë mbusheni Stampanë ne faqe:

  • Përshkrimi: Çfarë tregon Skeda?
  • Burimi: Prej nga e ka Uploader këtë imazh?
  • Autori: Kush e ka kriju fillimisht këtë imazh?
  • Data: Kur është krijuar kjo imazh?
  • Leja: Si mund të dini se ju duhet të përdorni këtë imazh? Ka të lejuar autori ty ngarkimin?
  • Versione tjera: Si e ka emrin një tjetër version të kësaj imazhit.

Faliminderit. --Mikullovci 28 Shtator 2010 19:06 (CEST)

Ndal! Skedat te tuaja jane pa licence te lejuar dhe shkel drejtat te autorit. Ato do të grisen më së herëti pas 5 ditësh llogaritur nga data 28 Shtator 2010 19:55 (CEST). --Mikullovci 28 Shtator 2010 19:55 (CEST)
Pershendetje, eshte mire me pas artikujt qe je tu i kriju, ne fillim te artikullit ka nje fjali. Si per shembull ne artikullin Shqiponja Kafire: Shqiponja Kafire (nga arabishtja - Kufr=i pafe) është një përfaqësues shumë i madh i Gjinisë Aquila. Vendi më i madh i përhapjes së këtij lloji të rrallë është .... Ne artikujt tuaj mungon kjo fjali. Falimenderit dhe nje pune te mbare. --Mikullovci 1 Tetor 2010 21:31 (CEST)

U gris figura me emrin: Figurat qe jane kerkuar nga ju.Redakto

I nderuar përdorues, duke marrë parasyshë që figura e ngarkuar nga ju ishe e pa licensuar dhe duke marrë parasyshë që ju nuk keni përfillur paralajmërimin tonë 5 ditorë ne kemi grisur figurën. Për çdo vërejtje ose pa rregullsi diskutoni këtu.

--Mikullovci 29 Tetor 2010 22:39 (CEST)

Puna juajRedakto

Përshëndetje, gabimi jot është se ti i kopjon artikujt dhe të papërpunuar i fut në wikipedia. Para se të fusish një artikull duhet ta përpunosh pjesë e pjesë dhe jo ta fusësh kallëp të tërin pa e rregulluar sipas standardeve të enciklopedisë. Te lutem shtoje ne tekstet do një lidhje te brendshme (link) ose naj mbishkrim. Një punë te mbarre. --Mikullovci 25 Dhjetor 2010 13:16 (CET)

VerejtjeRedakto

Pashë artikullin tuaj Vjedulla. Si fillim duhet një strukturë si:
Hyrja
Taksonomia
Karakteristikat - ku përfshihen gjatësia, zeri etj.
Sjella - perfshihen riprodhimi dhe shumimi, sjellja e kafshës etj.
Në Taxobox vendosi të sakta taksonomite. Mundohu të vendosësh referenca. Shiko Leopardi me re si shembull. Ja kalofsh mirë! Punëtor i Rregullt (diskutimet) 8 korrik 2018 13:50 (CEST)

Faqet me ndryshime në pritjeRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 11:43 (CEST)