Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kristina Millona. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Kristina Millona!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Kristina Millona, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Me thuaj nese do qe editimet e tua te miratohen shpejt, dhe do t'i rishikoj menjehere. Pa pertuar mund te me shkruash te faqja ime e diskutimit. Shihemi ne wiki! --1l2l3k (diskutimet) 26 tetor 2017 01:57 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Po të faleminderit shumë.

Referenca Redakto

Mundohu të shtosh edhe referencat kur përkthen artikujt. Artikujt me referenca kanë jetëgjatesi të madhe dhe vazhdimisht përmirësohen, si dhe kanë më shumë mbrojtje nga kontrollorët. Gjithashtu referencat "trembin" vandalët. Me të mira! --1l2l3k (diskutimet) 21 nëntor 2017 23:07 (CET)Reply[përgjigjuni]

WiR Hujum article request Redakto

Hi! Sorry to use English. I've noticed your good work translating articles for WiR. Would you mind translating this article on the Hujum Hujum so more people can know about it? Not the whole entire article, just a few sentences or a paragraph that gets the main information across. Thanks!--PlanespotterA320 (diskutimet) 29 janar 2018 02:49 (CET)Reply[përgjigjuni]


Hey! Thank you so much for the suggestion, I will translate it within this week. --Kristina Millona (diskutimet) 29 janar 2018 11:14 (CET)Reply[përgjigjuni]

Editore e paguar? Redakto

Kristina, a jeni gazetare per "Pro-LGBT Albania"? Gjithashtu, a paguheni per editimin ne wikipedia? Nese po, duhet te qartesoni ne faqen tuaj te perdoruesit qe pagoheni per editimet e juaja, ne perputhje me politikat e wikipedias per konflikt interesi dhe editime me pagese. Per kete ceshtje pres nje pergjigje shpejt, pasi eshte e rendesishme. --1l2l3k (diskutimet) 30 gusht 2018 16:27 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Përshëndetje! Kam punuar si gazetare pranë organizatës në fjalë deri në Maj 2018. Faleminderit! --Kristina Millona (diskutimet) 30 gusht 2018 16:31 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Kjo nuk i pergjigjet pyetjes sime. A jeni paguar, apo pagoheni per kontributet ne wiki apo jo? --1l2l3k (diskutimet) 30 gusht 2018 22:54 (CEST)Reply[përgjigjuni]
Jo nuk jam paguar dhe as nuk paguhem. Kontribuoj më së shumti për LGBT+ meqenëse jam aktiviste prej vitesh në këtë lëvizje. Shpresoj përgjigja të jetë më e plotë këtë herë.--Kristina Millona (diskutimet) 31 gusht 2018 12:04 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Marie (Zojzi) Deda Redakto

Nje reference eshte " Dibra, fq. 173". Mund te shtosh titullin e librit, vitin, emrin e plote te autorit dhe shtepine botuese? Flmn.--1l2l3k (diskutimet) 6 shtator 2018 19:58 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Nuk e kam vendosur unë atë referencën dhe nuk ia kam idenë të jem e sinqertë se cili libër është. --Kristina Millona (diskutimet) 6 shtator 2018 21:05 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Photo request petition - please sign Redakto

Can you please sign this petition requesting certain historic photos be released for Wikimedia Commons? Thanks, --PlanespotterA320 (diskutimet) 13 nëntor 2018 23:31 (CET)Reply[përgjigjuni]

Editore Redakto

Kristina, me kupto drejt, asgje kunder teje, po ke bere shume artikuj per njerez shquarsia e te cileve eshte veshtire te vertetohet. Nese mua me luftoi Enveri e me futi ne burg, nuk do te thote qe automatikisht ime shoqe, e cila u persekutua e vuajti ne kampe perqendrimi duhet te jete ne wikipedia. Me keto artikuj te shumte qe ke bere tregove qe nuk i kupton kriteret e shquarsise, pra ta hoqa statusin e editorit ne menyre qe t'i shoh mire artikujt qe po shton. --1l2l3k (diskutimet) 8 dhjetor 2018 01:43 (CET)Reply[përgjigjuni]

Përshëndetje! Jo, nuk kam pse ta marr personale. :) Të falenderoj për ndihmën dhe shpresoj të mësoj më shumë dhe unë. --Kristina Millona (diskutimet) 8 dhjetor 2018 18:13 (CET)Reply[përgjigjuni]
Faleminderit per mirekuptimin. Nese shton burime te tjera per keto njerez, une jam dakord te ngelin, po nese nuk kane shquarsi pervecse per faktin qe jane persekutuar, do ishte mire qe permbajtja te ruhej e te futej te artikulli i bashkeshorteve, te cilet kane me shume gjasa te jene te shquar. Pra une do pres ca kohe, e nuk do gris per kete aresye, gjithmone nese dikush do i filloje artikujt e burrave. --1l2l3k (diskutimet) 8 dhjetor 2018 20:08 (CET)Reply[përgjigjuni]
Faqet i grisa, nuk kane shquarsi. Nese me premton qe nuk do hapesh me faqe njerezish pa shquarsi, dhe kur je e pasigurt, thjesht mund te me pyesesh, do te t'i jap mbrapsht privilegjet e editor/kontrolluesit. --1l2l3k (diskutimet) 31 janar 2019 20:29 (CET)Reply[përgjigjuni]
Faleminderit. --Kristina Millona (diskutimet) 2 shkurt 2019 22:27 (CET)Reply[përgjigjuni]
Po e marr falenderimin si premtim, dhe te ridhashe privilegjet. Gjithashtu, nese je e njejta editore mbrapa kesaj, me thuaj. Eshte Ok te kesh dy llogari, po mire eshte te kesh nje, dhe nese do te kesh dy, duhet ta thuash haptaz, ndryshe mund te akuzohesh per sjellje corapekukulle. --1l2l3k (diskutimet) 8 shkurt 2019 20:21 (CET)Reply[përgjigjuni]
Jo s'jam unë kjo editore mbrapa asaj çfarë ke kërkuar. --Kristina Millona (diskutimet) 11 shkurt 2019 22:40 (CET)Reply[përgjigjuni]

Faqet me ndryshime në pritje Redakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:58 (CEST)Reply[përgjigjuni]