Kontributet e përdoruesit për Kristina Millona

Kërko tek kontributetZgjeroNgushto
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽
(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (50 më të reja) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

28 qershor 2022

16 korrik 2021

19 maj 2021

  • 22:5019 maj 2021 22:50 ndrysh versione +10.284 R B'TselemFaqe e re: '''B'Tselem''' është një organizatë jo-qeveritare me qendër në Jerusalem, me mision dokumentimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut në territoret e pushtura palestinez...

15 maj 2021

  • 18:0315 maj 2021 18:03 ndrysh versione +10.427 R Aparteidi në IzraelFaqe e re: '''Izraeli dhe analogjia e aparteidit''' është një qasje kritikuese ndaj qeverisë izraelite, qasje e cila akuzon Izraelin për ushtrimin e aparteidit ndaj palestinezëv...

28 shkurt 2021

10 nëntor 2020

9 nëntor 2020

  • 22:309 nëntor 2020 22:30 ndrysh versione +2.905 R Shaip Kamberi (politikan)Faqe e re: '''Shaip Kamberi''' (lindur në 15 tetor 1964) është një politikan serb, i cili është momentalisht pjesëtar i parlamentit serb.<ref name=":0">{{Cite web|title=Narodna skupština...

22 gusht 2020

27 korrik 2020

5 korrik 2020

11 prill 2020

  • 21:0911 prill 2020 21:09 ndrysh versione +2.848 R Chynna Marie RogersFaqe e re: '''Chynna Marie Rogers'''(lindur më 19 gusht1994 – 8 prill 2020) e njohur ndryshe thjesht si '''Chynna''', ishte një repere amerikane, modele e kontraktuar nga agjensia e modelingu...

10 prill 2020

  • 22:0310 prill 2020 22:03 ndrysh versione +3.446 R Amber L. HollibaughFaqe e re: '''Amber L. Hollibaugh''' (lindur në 1964) është një shkrimtare amerikane, regjisore dhe aktivise politike, e fokusuar mbi çështjen e feminizmit. ==Karriera dhe shkrimet== Holl...

15 mars 2020

19 janar 2020

15 janar 2020

13 janar 2020

4 janar 2020

18 dhjetor 2019

  • 17:3918 dhjetor 2019 17:39 ndrysh versione +2.532 R Masakra e PodujevësFaqe e re: '''Masakra e Podujevës''' është termi historik që lidhet me vrasjen e 14 shqiptarëve kosovarë, më së shumti gra dhe fëmijë, masakër që daton në mars 1999 nga grupi me emë...

9 dhjetor 2019

2 dhjetor 2019

11 nëntor 2019

3 nëntor 2019

  • 15:343 nëntor 2019 15:34 ndrysh versione +2.953 R Mit’hat HavariFaqe e re: '''Mit’hat Havari''' lindi në 1950 në Vlorë. Ka qenë i burgosur politik gjatë regjimit komunist në Shqipëri, nën akuzën e agjiturës kundër regjimit komunist. Më 21 dh... aktual

23 tetor 2019

29 shtator 2019

  • 13:0829 shtator 2019 13:08 ndrysh versione +2.044 R Mark ShllakuFaqe e re: '''Mark Shllaku''' ishte një i dënuar me pushkatim për agjitacion dhe propagandë gjatë regjimit komunist në Shqipëri. Ende sot e kësaj dite eshtrat e tij nuk gjenden. Letra e t...

27 shtator 2019

26 shtator 2019

  • 23:5926 shtator 2019 23:59 ndrysh versione +3.128 R Edip TërshanaFaqe e re: '''Edip Tërshana''' (lindur më 15 mars 1907- 18 janar 1948 ) ishte një intelektual shqiptar antifashist, i cili u ekzekutua nga autoritetet gjatë regjimit komunist në [[Shqipëri]...

31 gusht 2019

(më të rinj | më të vjetër) Shikoni (50 më të reja) () (20 | 50 | 100 | 250 | 500).