Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Mig. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Diskutimet e vjetra gjenden te arkivi

ListaRedakto

për grupat musikore ka nje liste: Lista e grupeve të muzikës, mundesh edhe aty me i shtua per grupat qe shkruan. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 17 15:45 (UTC)

OK, e vërejta më vonë. në javët e fundit shumë pak kohë po kam për wikin :( , mfg --Mig 2006 Maj 19 09:32 (UTC)

Heqja dhe ShtojaRedakto

Dy send, te viti 1156 e ke hoq categorin e te atij vitit, te 1923 e ke shtua tabelamujave, puna eshte se ti je duke be te kunderten, tabelamuajve ne vitet jane pak si palidhje, se e zen vendin e stapes se muajve, te tjetra eshte se po kqyri me zevendos vite dhe kalendari me shekull dhe me vitet, me kishte ardh mire me me ndihmua me be ndryshe, flm per mirkuptim dhe bashkpunimin. --K.S. diskuto°) 2006 Maj 27 18:51 (UTC)

tung Ko.S.! me fal per pergjigjen e vonuar, po jam pak e zënë në këto ditë. te viti 1156 e hoqa kategorinë, se ishte me ngjyrë të kuqe, dmth nuk ekzistojke. e te 1923 e kam shtuar tabelën e muajve, sepse kështu është te të gjitha vitet. te ky vit e gjeta rastësisht që nuk është e shtuar, për atë e shtova. tabela e muajve është momentalisht te të gjitha vitet. por nëse ti je duke bërë një plan të ri të renditjes, shikoj dhe të ndihmoj nëse kam njohuri. edhe një gjë: të lutem mundohu të injorosh provokimet, akuzimet dhe fjalët e pakuptima të një të shtuquajturi përdorues, i cili si duket e ka jetën e tij aq të mërzitshme dhe nuk ka se me çka te merret, por vetëm të prish punnën e deritanishme në wikin shqip. thjesht nuk ja vlen të merresh me të! punë të mbarë!--Mig 1 Qershor 2006 21:58 (UTC)
Me mire pergjigjja ndonjehere se asnjehere, deri tash kane qene edhe me shume vite kuq, 200 deri tash i kam be kalter, eshte puna sipas qe lidhet artikulli, po dua me i be sikur te tjere wiki, po dua me provua si stampa:lsv dhe stampa:vsv, qe je zenet/inaktiv, eshte puna se jemi njerzi e jo robota, edhe une isha pak inaktiv, jam duke punuar si murator, me orar te ndryshme, prandaj edhe une jam inaktiv, per akuzimet dhe provokimet, mundem vec me citua nje reklame te Mastercard, interneti 50.-, kompjuteri 1500.-, perdoruesi Uni i paçmuar, dhe mire e ke pershkrua ate person, dhe deshiroi shume fat me provimin (e lexova qe ke nje provim, te en.wiki besoi). —K.S. diskuto°) 2 Qershor 2006 12:24 (UTC)

po, shumë fat me nevojitet për atë provim, edhe pse kam mësuar me zell. a je edhe ti në en:wiki? për vitet ok atëherë, do ta shof se si e ke mendjen ti bëshë ato stampa, dhe të tregoj mendimin tim. shpresoj që së shpejti do të hiqet kjo atmosferë e rëndë në wikin shqip, e krijuar nga përdoruesi në fjalë. --Mig 2 Qershor 2006 13:22 (UTC)

Kur une ketu jam regjistrua, jam regjistrua edhe aty si Sintonak.X, shume mire, por une dola, nesra jam ketu apet, ndoshta edhe sot, amo s'besoi. —K.S. diskuto°) 2 Qershor 2006 13:51 (UTC)

Keni mesazhe te rejaRedakto

Hello Mig-19, ju keni nje propozim ketu: [[1]]
du me ju dhan nji tip zonja mig: mos bani transfera faqesh me shume kilobyte neper faqe te tjera se keshtu ju do zmadhoni banken e datave (database) dhe do ngarkoni me kot serverin. flm per mirkuptimin!


nuk më kujtohet të ju kem lutur për ndonjë "tip". dhe transferi i asaj faqeje qe i duhur dhe ju këtë e dini edhe vetë. po ju jap edhe unë juve atëherë një "tip": mësohuni të nënshkruani në fund të diskutimit të juaj. --Mig 2 Qershor 2006 18:40 (UTC)

Deshiron te jesh A************Redakto

Deshiron te jesh Adminstratore ne WP, nese po, me vjen mire, se te kam propozua ketu: Wikipedia:Administruesit. --Ko.S. diskuto°) 10 Qershor 2006 20:08 (UTC)

Tung Ko.S.ystem.OV@! Faleminderit shumë për propozimin tënd. Me gjithë dëshirë do të dëshiroja të jem administratore. Nuk kisha mundësi të jem aktive tani disa dite në wiki, dhe për këtë arsye të përgjigjem me vonesë.--Mig 12 Qershor 2006 21:06 (UTC)
Nuk je i vetmi, une heren e fundit isha diellen aktiv, kete jave nuk e di a jam aktiv, amo apet se apet; WP eshte drogë. --Ko.S. diskuto°) 14 Qershor 2006 13:16 (UTC)

Din MehmetiRedakto

Nuk eshte artikull i plote, por eshte me mire se c'ishte. hidhi dhe nje sy kur te kesh kohe.

Tani artikulli duket shumë më mirë, ka formën enciklopedike.--Mig 2 Korrik 2006 08:31 (UTC)

AdministruesRedakto

Të kam bërë administrues. Nëse ke pyetje për përdorimin e privilegjeve më thuaj. Dori | Diskuto 3 Gusht 2006 13:16 (UTC)

Faleminderit për titullin e dhënë. Shpresoj për një bashkëpunim të mirë. --Mig 12 Shtator 2006 15:39 (UTC)

Ju lutem shikoni Wikipedia:Udhëzime për administruesit. Deri tani kam vënë dy gjëra vetëm por janë të rëndësishme për tërë administruesit për të ndihmuar përdoruesit. Mund të diskutojmë shtesa tek Wikipedia diskutim:Udhëzime për administruesit. Faleminderit Dori | Diskuto 5 Shtator 2006 00:39 (UTC)

Adresë emailiRedakto

Mig, të lutem vendos një adresë emaili, dhe pastaj vërtetoje dhe lejo email nga përdorues tek parapëlqimet. Administruesit është mirë që të vënë dhe këtë mënyrë komunikimi në disponim. Faleminderit, Dori | Diskuto 10 Shtator 2006 06:24 (UTC)

OK, u rregullua. --Mig 12 Shtator 2006 15:40 (UTC)

On Parole e te tjeraRedakto

Mig, mir? ca ke bo?-- a po e shef i cik kte link On Parole e me po tkesh ko regulloi i cik kopertina, me i van orizontailsht. Falemners --Lem31 21 Tetor 2006 12:42 (UTC)

Shikoje On Parole, unë e rregullova. Besoj që ashtu ke mendu me i rradhit. Tung, --Mig 21 Tetor 2006 17:10 (UTC)

Mig, apo ja ben nje "drejtshkrim" edhe ktyune diskqe?; No Sleep 'til Hammersmith, Another Perfect Day, Hammered, Live at Brixton Academy, BBC Live & In-Session. --Lem31 22 Tetor 2006 14:14 (UTC)

Lem31: para së gjithash më vjen shumë mirë që je duke redaktuar artikuj të ri të muzikës, dhe ke si duket njohuri mbi grupin motörhead. më trego të lutem se çka saktësisht ki mendu me këtë fjali: "dhe komprendon koncerti eseguum nga grupi", gjendet te artikulli Live at Brixton Academy, dhe nuk mundem ta korigjoj sepse nuk e kuptoj. vazhdo edhe më tutje me redaktimet e tuaja dhe nëse ndonjëherë ki nevojë për ndihmë natyrisht që mund të më drejtohesh. pyetje: cila është sipas teje kënga më e mirë e motörhead? --Mig 22 Tetor 2006 15:43 (UTC)

kishe mendu kete: "qe perfshin koncertin i ndjekur nga grupi". simas meje shum kenge jan te bukura, por albumet "Ace of Spades", edhe " Inferno", jan ma te miret. Po ti e njef grupin? --Lem31 22 Tetor 2006 16:35 (UTC)

TungjatjetaRedakto

Mig, pasi që je një kontribues aktiv këtu, të lus që ta japësh një mendim këtu, sepse kjo qështje ka stagnuar pa nevojë. Falemnderit për mirëkuptim.--Lem31 1 Korrik 2007 08:13 (UTC)


Fundraiser 2010_Translation & LocalizationRedakto

Greetings Mig, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Albanian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Albanian readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

Statusi juaj i administratoritRedakto

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 25 Korrik 2014 05:18 (CEST)

Kandidimi per admin.. i Koka11Redakto

Koka11 (diskutim · kontribute)  PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

  • Arsyeja për kandidim.Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam   PËR ...nga Rrjedha. Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET)

Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11