Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin NY. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ne wikipedia shqip artikujt vetem ne gjuhen shqipe pranohen. Flm per mirkuptim. (Puntori 10 Prill 2007 10:53 (UTC))

In Albanian Wikipedia your shoud write all articles in Albanian language otherwise no one will translate those articles and will be deleted. Regards, (Puntori 15 Prill 2007 15:59 (UTC))

Historia e Shqiperisë Redakto

I largova ato informacione nga artikullin, pershkak se e krijova nje artikull n'veti. (I deleted the information from the article, because i created a own article.) --Proud To Be Albanian diskuto°) 16 Prill 2007 00:05 (UTC)

Kryeministrat e Suedise Redakto

Urime, pune te mire ke bere. (Puntori 24 Maj 2007 15:00 (UTC))

Flm shume. --NY 24 Maj 2007 15:01 (UTC)

Artikujt perfektë Redakto

You might want to see this : WP:AM, artikujt e mirë (good articles), which are articles not yet ready for perfect or featured article status but petty good nonetheless (e.g. Historia e Shqipërisë, happy editing --Cradel 23 Tetor 2008 18:13 (CEST)

The New Articles Redakto

Those new articles are not acceptable. If you do not add some more material those will be deleted as soon as possible. Puntori 1 Nëntor 2008 00:12 (CET)

Proposal Redakto

When you create an article please write more than 2 or 3 words. When you write about a person, you must write so: John Smith or John Doe lindi më 1 janar 1970 në Prishtinë; vdiq më 1 janar 2000 (or 19 janar 2038) në New York. Ka qenë një shkrimtarë shqiptar.

  • Replace John Smith/Doe with the name of the person.
  • lindi = born
  • vdiq = died
  • shkrimtar = writer
  • vepra = works

--Proud To Be Albanian diskuto°) 1 Nëntor 2008 00:25 (CET)

Kuptoj! --NY 1 Nëntor 2008 16:55 (CET)

Përkthimi Redakto

Në lidhje me përkthimin që ma kërkove ja ku e ke:

Eja dhe më shpëto nga kjo ndjenjë e fortë dashurie--Armend 29 Maj 2009 19:51 (CEST)

ju falemnderit shumë! --NY 29 Maj 2009 19:52 (CEST)