Pallati 176

Komedia Pallati 176 shkruar nga Adelina Balashi është shfaqur në Tiranë në vitin 1986. [1]

Regjisorë: MEVLAN SHANAJ.


Aktorë:

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto

Shënime

Redakto
  1. ^ "Teatri Kombëtar i Shqipërisë". Arkivuar nga origjinali më 22 shkurt 2011. Marrë më 8 nëntor 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Pallati 176 flet per dashurine e nje cifti (Elsa dhe Fredi),te cilet mendojne se dashuria e tyre eshte e pamundur sepse nuk mund tjua tregojne prinderve te tyre.Babai i Fredit (Jovan Bregu) i dergon nje leter drejtorit te tij (Perikliut) i cili ishte babai i Elses.Ne leter shkruhej se Elsa takohej me nje djale qe vinte nga nje familje e shthurur.Por Jovani e dergon ate leter pa e ditur lidhjen midis djalit te tij me Elsen.Ai e shkroi ate leter me qellim qe Elsa te fejohej me Sandrin (djalin e xhaxhait te tij),qe me ne fund ai te merrte magazinen qe kerkonte dhe te behej magazinier.Por ajo leter i krijon shume probleme atij.Kur prindrit e Elses mesojne lidhjen e vajzes se tyre me Fredin ata nuk pranojne por ne fund kur te dyja palet e mesojne detyrohen ta pranojne dashurine e femijeve te tyre.