Tangled është një film i animuar amerikan që do të shfaqët më 24 nëntor 2010, u prodhua nga Walt Disney Feature Animation dhe Walt Disney Pictures dhe do të shpërndahet nga Buena Vista PicturesShtetet e Bashkuara. Filmi do të bëhet sipas përallës se vjeter Rapunzel. Filmi u njoftua së pari me titullin Rapunzel dhe Rapunzel Unbraided dhe përmbajtja luajti në kohën e tanishme, por pastaj u marrë prapë versioni i vjetër.

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.