Sant'Andrea Frius (Sant'Andrìa 'e Frìus) është një komunë në Italiprovincën Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 36.16 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 280 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.786 banorë[2].

Sant'Andrea Frius
Popullsia
 • Gjithsej1,786
{{{postal_code_type}}}
  09096
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Referime Redakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme Redakto