Santu Lussurgiu

komunë italian

Santu Lussurgiu (Santu Lussùrzu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 99.8 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 503 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.369 banorë[2].

Santu Lussurgiu
Santu Lussurgiu - Panorama (01).jpg
Popullsia
 • Gjithsej2,369
{{{postal_code_type}}}
  09075
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto