Shtedim është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjake.

Shtedim
Gjake
Fshat
Vendndodhja
Shtedim is located in Kosova
Shtedim
Shtedim
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 25″ Veri

21° 13′ 4″ Lindje

GjeografiaRedakto

Fshati Shtedim kufizon Merdarin, Mirocin, Besianën, Livadicën, Ballocin dhe Republiken e Serbisë.

DemografiaRedakto

Në Shtedim jetojnë rreth 1300 banorë.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto