Shtedim është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjake.

Shtedim
Gjake
Fshat

GjeografiaRedakto

Fshati Shtedim kufizon Merdarin, Mirocin, Besianën, Livadicën, Ballocin dhe Republiken e Serbisë.

DemografiaRedakto

Në Shtedim jetojnë rreth 1300 banorë.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto