Siboci i Epërm

fshat në Kosovë

Siboc i Epërm është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vinden i Epërm.

Siboc i Epërm
Vinden i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Siboc i Epërm is located in Kosova
Siboc i Epërm
Siboc i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 9″ Veri

21° 11′ 27″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto