Siboci i Poshtëm

fshat në Kosovë

Siboc i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vinden i Poshtëm.

Siboc i Poshtëm
Vinden i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Siboc i Poshtëm is located in Kosova
Siboc i Poshtëm
Siboc i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 589 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 34″ Veri

21° 11′ 60″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto