Sipoo (finlandisht: Sipoon kunta suedisht: Sibbo kommun), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Uusimaa.

Sipoo
Sipoon kunta Sibbo kommun
Komunë
Kisha e vjetër në Sipoo
Kisha e vjetër në Sipoo
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Sipoo në Finlandë
Vendndodhja e Sipoo në Finlandë
Population
 • Total19,235 [1]
Websitewww.sipoo.fi

BinjakëzimeRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 16 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Sipoo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale