Ndryshimi mes inspektimeve të "3 Shtator"

52 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Shtim te dhenash te reja
v (r2.7.3) (roboti shtoj: bcl:Setyembre 3)
v (Shtim te dhenash te reja)
 
== Ngjarje ==
* [[301]] - Pavarësia e [[San Marino|San Marinos]]
* [[590]] - [[Papa Gregory I|St. Gregory I]] u zgjodh Papë.
*[[1783]] – [[Marrëveshja e Parisit]], e nënshkruar ndërmjet Britanisë në njërën anë, [[Francë]]s, [[Spanjë]]s dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në anën tjetër, i dha fund revolucionit amerikan.