Dallime mes rishikimeve të "Georg Stadtmüller"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Georg Stadtmüller''' ([[1909]] – [[1985]]) është autor i librit ''Forschungen zur albanischen Frühgeschichte'' (Hulumtime rreth historisë së hershme shqiptare) botimi i parë i të cilit u bë në [[Budapest]] më [[1942]], ndërsa botimi i dytë i zgjeruar doli në [[Wiesbaden]] më [[1966]]. Ky hulumtim vlen akoma si studimi më i thukët rreth origjinës dhe historisë së kryehershme shqiptare.
 
{{biografi-cung}}
 
== Lidhje të jashtme ==