Dallime mes rishikimeve të "Solstiku"

104 bytes removed ,  8 vjet më parë
Rejected the last text change (by THOTI fliste shqip) and restored revision 1320446 by Addbot
No edit summary
Etiketa: Redaktim nga celulari
(Rejected the last text change (by THOTI fliste shqip) and restored revision 1320446 by Addbot)
 
Diellndalimi sëbashku me [[Baraznata|baraznatën]] lidhen me përcaktimin e [[Stina|stinëve]] të vitit.
Diellndalimi apo solstici eshte dhe ka qen nje ngjarje e madhe dhe e njohur te popujt e vjetër ilirë.
 
==Shiko edhe==