Ndryshimi mes inspektimeve të "Festa"

1 byte added ,  5 vjet më parë
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
== Festat në Shqipëri ==
=== Festa zyrtare në Shqipëri ===
Disa nga festat që festohen në teritoret shqiptare janë te nënrenditura këtu poshtë: [[Festa e Vitit të Ri]], [[Dita e Pavarsisë|Festa 28 nëntorit]], [[Dita e Çlirimit Kombëtar|Festa 29 nëntorit]], [[Dita e Verës]], [[Festa e Kurban Bajramit|Kurban Bajrami]], [[Dita e Novruzit]], [[Pashkët]], [[Krishtlindja]] [[Stavri]]dita e femijeve,etj.
 
=== Festa jo zyrtare në Shqipëri ===
[[Dita e Shën Gjergjit]], [[Dita e gënjeshtrave]], [[Dita e Nënës]], [[Dita e mësuesit]] etj.
 
== Shiko dhe këtë ==
Anonymous user