Dallime mes rishikimeve të "Republika Çeke"

70 bytes removed ,  6 vjet më parë
U kthye versioni 1582904 i bërë nga 217.24.253.109 (diskutimet)
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (rregullim i sintaksës)
(U kthye versioni 1582904 i bërë nga 217.24.253.109 (diskutimet))
{{KUTIARepublika Çeke
Andy tour
Tour will us to north of albania.
Andytour@mail.com
00355 673922119
00355 684180044
|SIPËRFAQJA = 78.866
|SIPËRFAQJA: VENDI = 116
 
Republika Çeke është një vend i zhvilluar me një ekonomi të avancuar, me të ardhura të larta dhe standard të lartë jetese. Republika Çeke gjithashtu renditet si vendi i 10-të më paqësor. Ajo është anëtare e Kombeve të Bashkuara, Bashkimit Europian, NATO, OECD, OSBE dhe Këshillit të Europës.
 
 
== Historia ==