Dallime mes rishikimeve të "Monumenti i Pavarësisë"

shtova stampe dhe kategori
v (→‎top: Rregullim i sintaksës using AWB)
(shtova stampe dhe kategori)
{{cung}}
[[Figura:Monumenti kushtuar ditës së Pavarsisë.jpg|right|200px|thumb|Monumenti i Pavarësisë]]
'''Monumenti i Pavarësisë''' i ndërtuar nga K.Rama, M.Dhrami, Sh.Hadëri në [[Vlorë]] në vitin [[1972]] dhe i mbuluar me bronz, është i lartë 17 metra. Ky monument ngrihet në qendër të qytetit në [[Sheshi i Flaurit|Sheshin e Flamurit]]. Në qendër të grupit skulpturor është figura e [[Ismail Qemali]]t, kryetarit të parë të shtetit shqiptar.
[[Kategoria:Skulptura]]
[[Kategoria:Vlorë]]
[[Kategoria:Cung - arti]]