Ndryshimi mes inspektimeve të "26 Nëntor"

3 bytes removed ,  3 vjet më parë
→‎Vdekje: rregullim i sintaksës
v
(→‎Vdekje: rregullim i sintaksës)
 
== Vdekje ==
* [[1504]] - [[Izabela e I-rë e Kastiles]], mbretëreshë e Kastilës dhe Aragonisë.
 
* [[1855]] - [[Adam Mickiewicz]], shkrimtar polak (* [[1798.]])
 
* [[1959]] - [[Jean Gremillon]], regjisor francez (* [[1902]].)
 
* [[2006]] - [[Ana Rukavina]], gazetare kroate (* [[1977]].)