Dallime mes rishikimeve të "Ali Asllani në kujtimet dhe studimet letrare"

→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
[[Skeda:Ali Asllani në kujtimet dhe studimet letrare.JPG|thumb|200px]]
'''Ali Asllani në kujtimet dhe studimet letrare''' Autori: [[Bardhosh Gaçe]]. Botuesi: Toena. Faqet e librit 440.
 
Autori na paraqet figurën e ndritur të poetit Ali Asllani, i cili ka lënë pas mjaft vepra, duke kontribuar kështu në pasurimin e letërsisë shqipe. Prof. B. Gaçe, përveç krijimtarisë së tij, rrëfen disa nga gjurmët e jetës së poetit, duke filluar që nga fëmijëria, arsimimi e deri në lulëzimin e tij si poet. Kjo përmbledhje shoqërohet edhe me një bibliografi të shkurtër të botimeve të poetit, por edhe të autorëve që kanë shkruar mbi të.
 
 
 
[[Kategoria:Libra]]
37.617

edits