Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah pashë Dreni"

v
→‎top: Rregullime Markup-i duke përdorur AWB
v (→‎top: Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
'''Abdullah Pashë Dreni''' (1820 ne Gjakove–1878) ka qene nje feudal shqiptar i shekullit te 19 dhe udheheqes ushtarak i perandorise osmane. Dihet te kete marre pjese ne [[Rrethimi i Plevnës|rrethimin e Plevnë]]s
 
[[Kategoria:Lindje 1820]]
{{cung}}
[[CategoryKategoria:LindjeVdekje 18201878]]
[[Category:Vdekje 1878]]
[[Kategoria:Njerëz nga Gjakova]]
 
 
{{cung}}