Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

6 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
Rregullime Markup-i duke përdorur AWB
(→‎Aktorët: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
v (Rregullime Markup-i duke përdorur AWB)
Në rolet kryesore paraqiten: [[Kastriot Çaushi]], [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] [[Margarita Xhepa]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]].
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Motivi kryesor i sonatës së famshme “Apasionata” të Ludvik Van Bethoven nga një punë diplome bëhet lajtmotiv në dashurinë e Mirës studente e pianos dhe Arturit student i pikturës i cili nuk është vërtet i dhënë pas pikturës por e bën shkollën për t’i bërë qejfin të atit një njeri me rëndësi në një ministri. Më pas konfliktet zgjidhen dhe Arturi gjen vendin e vet në jetë.
 
=== Lidhje të jashtme ===
* {{Imdb titull|id=0295174|titulli=Apasionata}}
 
=== Aktorët ===
* [[Kastriot Çaushi]].......Arturi
* [[Kadri Roshi]]..........Demosteni